İzcilerden Suriyeli Çocuklara Bir Günlük Kamp

Türkiye İzcilik Federasyonunca, Hatay’daki Suriyeli çocuklara yönelik etkinlik düzenlendi.

Türkiye İzcilik Federasyonu Arama Kurtarma ve İnsani Yardım Enstitüsünün (TİFAKE) organize ettiği etkinlik, Suriye sınırındaki Devrent Mesire Alanı’nda gerçekleştirildi.

İlçedeki Suriyeli çocuklar ile Türk çocuklardan oluşan 330 kişinin katıldığı programda, çocuklara ilk yardım, yangına müdahale, okçuluk, kampçılık, ekip ruhu kazanımı gibi konularda eğitimler verildi.

TİFAKE Koordinatörü Mehmet Yürekarlı, yaptığı açıklamada, Suriyeli çocukların sosyal, kişisel ve psikolojik gelişimleri için 5 yıldır çeşitli çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Hatay’da kurdukları koordinasyon merkeziyle bu çalışmaların artırıldığını vurgulayan Yürekarlı, “Bir günlük kamp faaliyetimizi Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen gönüllü izci liderlerimizle yürüttük. Savaş mağduru çocukların sosyal hayata adaptasyonu ve Türk çocuklarla kaynaşması açısından bu tür faaliyetleri önemsiyoruz.” ifadesini kullandı.

Hatay’da AFAD ve Türk Kızılayının insani yardım faaliyetlerine de gönüllü destek olduklarını aktaran Yürekarlı, faaliyetlerinde her türlü desteği sağlayan Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Yüce ve Belediye Başkanı Mehmet Kalkan’a da teşekkür etti.

Related Posts

1 Comment

  • mustafa Posted at Ekim 26, 2017 at 3:12 am Reply

    Anlamlı bir ziyaret olmuş. Tebrikler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Site Menu
Members
  • izci kullanıcısının profil fotoğrafı
    kayıt tarihi 10 ay 3 hafta önce