Türkiye İzcilik Federasyonundan Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur’a Ziyaret

Türkiye İzcilik Federasyon Başkanı Sayın Hasan Dinçer Subaşı, Dış İlişkiler Kurulu Üyesi Ramazan Kartal, Reyhanlı TİF Koordinatörü Mehmet Yürekarlı ve beraberindeki heyet, Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur’u makamında ziyaret etti.

Kaymakam Uygur; “Çanakkale Eceabat Kaymakamlığım sırasında sizlerle tanıştık. 57. Alay yürüyüşü organizasyonunda Türkiye İzcilik Federasyonunun disiplinli izcilerini gördüm.” Kaymakam Uygur, konuşmasına şu sözlerle devam etti. “Sizler Allah-u Ekber Dağlarında Şehitlerimizin izinde yürüyen bir nesil yetiştiriyorsunuz. Teşekkürlerimi bildirmek isterim. Altınözü’nde izcilik faaliyetleri Suriyeli ve Türk gençleri arasında yayılması noktasında üzerimize düşen ne varsa yanınızdayız.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Uygur, İzcilik Federasyonunun çalışmalarının ahlaklı, ne istediğini bilen, zorluklarla başa çıkabilecek bir neslin yetişmesi için önemli olduğu belirterek şunları söyledi; “İlk olarak zihinsel olarak hazır olmamız gerekiyor. Maddi durum ikinci planda öncelikle alt yapının oluşması lazım. İlçe Kaymakamı olarak bu faaliyetlere katkım olursa çok mutlu olurum. Sportif faaliyetleri futbol ve basketboldan ibaret sayan bir nesil yetişti. Alternatif sporlara yönelmemiz lazım. Bunlar izcilik olabilir, salon sporları olabilir, ata sporumuz olan okçuluk olabilir. Bu gibi sporlar insanlara disiplin alışkanlığı ve zor şartlarla mücadele etme ruhunu kazandırıyor. Bu konuda yapılacak çalışmalara katkı sunmaktan son derece mutluluk duyarım.” dedi.

Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Hasan D. Subaşı, konuşmasında Fatih Sultan Mehmet’in Bosna’yı fethi sırasında İslamiyet’i Balkanlarda yaymak için getirdiği 40 âlimden biri olan Ayvaz Dede örneğini vererek bizler sadece Çanakkale’de, Sarıkamış’ta değil ta Balkanlarda izcilik faaliyetleri yürütmekteyiz. Her sene Bosna’da Ayvaz Dede etkinlikleri de düzenliyoruz dedi. Türkiye İzcilikte bugün özel bir yerdedir. Bunun için Kaymakamlarımızdan her zaman destek gördük. Kaymakam Uygur’u Çanakkale’den tanıyoruz. Bugün Altınözü’nde görev yapan Kaymakamımıza başarılar diliyoruz.

Türkiye İzcilik Federasyon Başkanı Sayın Hasan D. Subaşı, Altınözü Kaymakamına plaket vererek izciliğe verdiği önem ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Altınözü Kaymakamı Uygur, Türkiye İzcilik Federasyon Başkanı Hasan D. Subaşı’ya plaket takdim ederek ilçenin bereketli topraklarında yetişen ve simgesi olan Zeytinyağı hediye etti.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Site Menu
Members
  • izci kullanıcısının profil fotoğrafı
    kayıt tarihi 9 ay 3 hafta önce