İzcilik Federasyonu Başkanından Hatay Valisi Ata’ya Ziyaret

Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Hasan Dinçer Subaşı, İl Temsilcisi Yılmaz Kalkan ve beraberindeki heyet Hatay Valisi Erdal Ata’yı ziyaret etti.

21 Mart 2018 Çarşamba günü saat 10.15’de Valilik Makamında gerçekleşen ziyarette Vali Ata, Başkan Subaşı ve beraberindeki heyeti Hatay’da görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Federasyonun gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında Başkan Subaşı’dan bilgiler aldı.

Meslek hayatı boyunca eğitimin en fazla önem verdiği husus olduğunu belirten Vali Ata, eğitimin bedenen ve fikir olarak iki yönlü olmasının yanında ahlaki olarak verilmesinin de büyük önemi olduğunu ifade etti.

İzcilik eğitiminin bu nedenle oldukça geçerli bir metot olduğunu sözlerine ekleyen Vali Ata, “İzcilik, gencin grup içinde ve tabiatın kucağında yaşantı yoluyla eğitilerek dürüstlük, cesaret, beceri, sağlık ve mukavemet kazandıran bir eğitim yöntemidir” dedi.

İzcilik Federasyonu Başkanı Subaşı ise Hatay’da yürütülen faaliyetleri yerinde görmek amacıyla ilimize gelmiş oluğunu belirterek, nazik kabulünden dolayı Vali Ata’ya teşekkür etti.
Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Site Menu
Members
  • izci kullanıcısının profil fotoğrafı
    kayıt tarihi 10 ay 3 hafta önce